• listopad 2011: GP PEPA OPAVA - 2. místo

• listopad 2011: GRAND PRIX VYŠKOV - 3. místo

Příběh

Štíhlá blondýnka s obrovskou vůlí klame tělem – na první pohled byste možná řekli, že se jedná spíš o modelku než o sportovkyni, která každý den dře v posilovně a uzvedne víc než leckterý muž.

Vlaďka, naše jediná profi závodnice v kategorii Bikini, je lvice – nejen astrologickým znamením, ale i povahou. Její  příběh je důkazem toho, že silná vůle je cestou k úspěchu.

Sportu se věnovala celý život, ale svět fitness ji oslovil teprve před čtyřmi lety – začala posilovat, cíleně pracovat na své postavě a viděla výsledky. Začalo ji to bavit, a tak se v roce 2012 rozhodla zkusit štěstí na svém prvním závodě GRAND PRIX ve Vyškově, kde se umístila na třetím místě.  Poté následovalo mistrovství světa v Srbsku, kde obsadila dvanácté místo. Ve stejném měsíci zažila další úspěch a posun o stupínek výš – tentokrát byla druhá na GRAND PRIX Pepa v Opavě.

Na začátku března roku 2012 sbírala zajímavé zkušenosti v americkém Columbusu na soutěži Arnold Classic Amateur – zde startovala v kategorii Bikini nad 170 cm. Pro velkou americkou konkurenci se v tomto klání neumístila, ale to ji neodradilo, naopak získala další chuť a energii do následujících soutěží. V dubnu 2012 zvítězila na mistrovství Čech, v květnu vyhrála také na mistrovství České republiky a zároveň se stala absolutní mistryní. Na MS v roce 2012 obsadila třetí příčku.

Zlatým hřebem sezony 2012 bylo absolutní vítězství na Amateur Bikini Olympia před domácím publikem dne 27. 10. 2012 v pražské Tipsport areně na soutěži Amateur Bikini Olympia EVLS Prague Pro 2012.

Na začátku května 2013 absolvovala Vlaďka profesionální debut. Mezi převážně zkušenějšími soupeřkami na tradičním Pittsburgh Pro si nakonec nevedla vůbec špatně, když v pětadvacetičlenném startovním poli vybojovala slušné dvanácté místo.

Druhý květnový víkend 2013 jí přinesl druhý profesionální start, v detroitském Powerhouse Gyms Classic dosáhla na dobré desáté místo v osmnáctičlenném startovním poli. Největší úspěch dosavadní kariéry zaznamenala na EVLS Prague Pro 2013, které vyhrála, a vybojovala si tak nominaci na Olympia Pro Bikini 2014.

V květnu 2014 odstartovala Vlaďka na Pittsburgh Pro svoji druhou sezonu mezi profesionálkami a obsadila 18. místo. O týden pozdějí si připsala nejlepší výsledek v kariéře na americké půdě, když skončila na dvoudenní Dallas Europa Supershow na osmém místě! Dobrou formu potvrdila i na New York Pro, kde se podruhé v řadě probojovala do Top 10 a skončila desátá. Skvělé třinácté místo pak obsadila na profesionální Olympii.

Po pátém místu na na Korea Pro a čtvrté příčce na EVLS Prague Pro zakončila Vlaďka sezonu 2014 dvanáctým místem na Ferrigno Legacy Pro. Následující závodní rok odstartovala na New York Pro fantastickým sedmým místem, které potvrdila desátou příčkou na Puerto Rico Pro. Krátce po něm dosáhla na úspěch i v osobním životě, když získala magisterský titul v oboru diplomacie. Dál pak v soutěžích sbírala body, aby se potřetí kvalifikovala na Olympii, což se jí nakonec podařilo, především díky druhému místu na Naples Pro. Další výborný výsledek zaznamenala také na EVLS Prague Pro, kde v nabité konkurenci skončila třetí.

Příprava

Příprava na soutěž

Každá z nás si přeje být štíhlá a fit. Jenže nic není zadarmo – pro udržení formy je zásadní pravidelný přísun optimálního množství kvalitních potravin a dostatek pohybu. Všechny to samozřejmě teoreticky známe, ale realita bývá většinou trochu jiná. Pojďme se inspirovat Vlaďčiným tréninkovým plánem a její stravou. Uvedené informace berte jako inspiraci a motivaci.

Tréninkový plán

Vlaďka každý den, kromě čtvrtka a neděle, absolvuje dvoufázový trénink – to znamená dva tréninky denně, jedna fáze je odcvičena dopoledne a druhá odpoledne. Jedna její tréninková jednotka trvá zhruba 50 minut.

Sportovní týden Vlaďky

Pondělí – posilování paží, prsních a břišních svalů, odpoledne aerobní trénink (například běh – jakákoliv kardio činnost)

Úterý – posilování nohou a lýtek (v dopolední i odpolední fázi)

Středa – posilování zad, ramen, břišních svalů, odpoledne opět kardio trénink

Čtvrtek – volný den, regenerace

Pátek – opět stejný trénink jako v pondělí

Sobota – trénink jako v úterý

Neděle – volný den, regenerace

Následuje pondělní trénink, kdy se trénují stejné partie jako ve středu předchozí týden (záda, ramena, břišní svaly a odpolední kardio), tréninkový plán probíhá dle tohoto systému cyklicky s tím, že volné dny bez tréninku jsou vždy čtvrtky a neděle.

Stravovací plán Vlaďky

Pro budování svalové hmoty a odbourávání té tukové je zcela zásadní strava. Sportovní jídelníček je ještě specifičtější a sestavit ho je skutečně „věda“.

Pro získání optimální soutěžní formy může Vlaďka v přípravné fázi pár měsíců před soutěží konzumovat jakékoliv množství zeleniny a ovoce (z ovoce preferuje jablka, grepy a banány). Maso konzumuje kuřecí, krůtí, hovězí a ryby – pozor, zde je zásadní příprava – zcela bez použití oleje nebo jakýchkoliv jiných tuků. Dalším zdrojem cenných bílkovin je vejce, a to především bílek.

Ze sacharidů konzumuje rýži, těstoviny a brambory.

Pro dokonalé vyrýsování postavy Vlaďka dodržuje sacharidové vlny (cyklování příjmu sacharidů) a její jídelníček pro konkrétní den závisí na momentální fázi.

Jak tedy vypadá její aktuální jídelníček?  K snídani půl sáčku rýže s bílky, ochucené třeba skořicí (a prý je to mňamka a stojí to za vyzkoušení) doplněné ovocem dle momentální chuti – banánem, broskví nebo jablkem – potom už celý den vše, co má dovoleno v přesně stanoveném množství – tedy maso, zeleninu, rýži, jablka. Nesmíme také opomenout pitný režim, který je velmi důležitý – přísun tekutin by se měl pohybovat mezi 2-3 litry vody denně.

V této přípravné fázi Vlaďka užívá aminokyseliny (BCAA), spalovače (L- Carnitin) a stimulátory na bázi kofeinu a taurinu.

To nejlepší a to nejotravnější ve světě fitness bodybuildingu

Nejúžasnější je prý pocit v den závodů, adrenalin, dobrý pocit z vyrýsované postavy a neustálá chuť na kešu oříšky a slané tyčinky J. Naopak nejhorší je týden po závodech, kdy prý „oteče jak chrochtátko“ v důsledku nabírání vody po závodech a vůbec návratem k běžnější stravě.

Vlaďka má dobře nastartovanou kariéru, pevnou vůli, odhodlání soutěžit a vítězit.